Jet-ski kupa a Sóstói tavon

[bg|_Cikkek/2013/2013_07/Jetskiverseny|3|176|random|#FFFFFF]

Fotók: Palicz Norbert

A II. Sóstófeszt könnyűzenei fesztivál keretei között szombat délelőtt az újonc Runabout szlalom verseny női kategóriájában Vásári Ildikó győzedelmeskedett, a szlovák Alexandra Kovalcikova a második és Bátyi Tünde a harmadik helyen végzett, míg a férfiak között nagykanizsai Gyuricz Barnabás vihette el a győztesnek járó kupát a szlovák Richard Kovalcikova és Szappanos Péter előtt.
Az újonc állós, Ski versenyben kiélezett küzdelemben Mitrovics Gábor érte el a legjobb időeredményt, tizedmásodpercekkel megelőzve Tóth Ádámot.

Ezt követően indult a profik versenye, a hosszú távú Formula versenyekkel, új és nagy teljesítményű versenygépek szálltak vízre, a csúcsmodell 420 LE-s volt, 135 km/h végsebességgel.
A Runabout Offshore Formula 2 kategória versenyében a világbajnoki bronzérmes Kasza György magabiztos versenyzéssel felállhatott a dobogó legmagasabb fokára, megelőzve a háromszoros Európa bajnokot, Czeller Bélát és a rutinos Zsidai Attilát.
A Ski Formula 1 kategória 17 perces offshore versenyét a szlovák, ám magyar színekben versenyző, Európa bajnoki ezüstérmes Bohuslav Jozef nyerte, a győri Szabó Gábor és Sümegi Martin előtt.
A magyar bajnokság 30 perces Formula 1, „királykategóriáját” Kasza György nyerte, megszerezve ezzel a szombati második aranyérmét Czeller Béla és Jantos Gábor előtt.

A zártpályás jet-ski versenyek 11 kategóriában a vasárnapi nap folyamán folytatódnak!
Aki kilátogat a hétvégi versenyre, betekintést nyerhet a verseny hangulatába, a versenyszabályokba, megismerkedhet a nemzetközi szintű, Európa és Világbajnoki dobogós élversenyzőinkkel. Nyitott depóinkban testközelbe kerülhettek a csodálatosan tuningolt versenygépekkel, valamint szervezett és biztonságos körülmények között élheti át a száguldás örömeit.