Idén is lesz Zoo-Suli a Nyíregyházi Állatparkban
A suli falai között, s persze kint a természetben a nyári vakáció alatt kisiskolások pillanthatnak be a Nyíregyházi Állatpark mindennapi életébe, ismerkedhetnek meg az állatokkal, segíthetnek gondozásukban és számos olyan érdekességet is megtudhatnak róluk, ami az egyszerű látogató előtt titok marad.
Idén május 4-től lehet jelentkezni a Sóstó Zoo népszerű táborába!
Mivel nagyon sok az érdeklődő, ezért az érkezés sorrendjében készítjük az előjegyzéseket! Kérünk tehát mindenkit, hogy május 4-én reggel 8 órától a 06-42/479-702-es vagy a 06-42/ 500-535 –ös telefonszámon esetleg személyesen a Nyíregyházi Állatpark irodájában jelentkezzen. Négy darab egyhetes turnust indítunk, de minden jelentkező csak egy hétre iratkozhat be.

A 2009-es turnusok:
- jún. 15-19.
- jún. 22-26.
- jún. 29. - júl. 3.
- júl. 6-10.
A gyerekek 10-12 fős csoportokban 5 nap alatt 10 féle programon vehetnek részt. Reggel 8 órára kell kijönni a parkba és 16 órától lehet elvinni a nebulókat.


A táborba általános iskolásokat várunk, és kérünk mindenkit, hogy hozzon magával orvosi igazolást arról hogy a gyermek közösségbe léphet. Tisztasági csomag (pohár, törölköző) legyen mindenkinél. A többiről mi gondoskodunk.

A tábor ára 22.000Ft, testvéreknek 20.000-20.000Ft mely összeg magába foglalja a napi háromszori étkezést is.

A PegazusTv Média és Oktató Kft. ismét pályázatot hirdet antológiakötetben való megjelenésre. Az irodalmi pályázat címe: Pegazus Könyvek Antológia 2026. Beküldési határidő: 2026. április 5. FOLYTASSUNK EGYÜTT EGY SOROZATOT!
A hölgyeknek a NŐ! – Akinek csak megszületni volt könnyű című nőnapi zenés műsorral kedveskedünk, az 1848-as szabadságharcra pedig a Szabadság, szerelem című zenés programmal emlékezünk meg.
Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatával közösen 2026. évben is meghirdetjük az „Ültess egy fát a holnapért!” - akciót, melynek keretében Nyíregyháza lakosságának, valamint az önkormányzati intézményeknek lehetősége nyílik még szebbé és zöldebbé tenni környezetüket.
Az Összefogás az Állatokért Alapítvány állatgondozói munkakörben keresi új dolgozóját. Lehet vállalni heti 3 vagy 4 napos munkát is. A mátészalkai menhelyen jelenleg 98 kutyát gondoznak.
Kirják Róbert igazgató Rák Zoltán művészeti vezető mellett Sediánszky Nórára, Nagy Márkra és Jenővári Miklósra számít ezentúl művészeti tanácsadóként.
A Magyar Kultúra Napja alkalmából a nyíregyházi Vasutas Művelődési Házban ingyenes zenés-verses összeállítást tekinthettek meg az érdeklődők: Te mit adnál tovább? Lányainknak örökül... címmel, Munkácsi Anita és Nagyidai Gergő előadásában.
"Csak fekete és fehér" - Magyar filmslágerek a 30-as évekből címmel szerveztek Nyíregyházán koncertet 2026.január 21-én, vacsoralehetőséggel. A műsorvezetp Orémusz Maja volt, a zenéért pedig a VOX Együttes felelt.
A hagyományokhoz hűen idén is megrendezésre kerül az Állatok Karácsonya a nyíregyházi menhelyen. 2025. december 20-án, szombaton vártak minden állatbarátot a Csatorna utcán, ahol a sétáltatás mellett lehetőség volt vásárlással segíteni a szervezet munkáját, így a jótékonyság mellett jó alkalom volt akár utolsó pillanatos karácsonyi ajándékok beszerzésére is. Az Állatbarát Alapítvány halászlével és töltött káposztával, forralt vorral és teával várta a ködös, hűvös és sajnos csapadékos időben kilátogatókat.
A Móricz Zsigmond Könyvtár Vécsey Utcai Fiókkönyvtárában december 12-én Bessenyei Gábor író és a főszereplő, Luna tacsi mutatták be az összegyűlteknek a Tacsi Tesók Titkos Társasága című gyerekkönyvet. A teltházas eseményen Debreceni Niki illusztrátor is jelen volt, és az író mellett ő is mesélt az alkotás folyamatáról, de kérdezhettek is a jelen lévők. A program végén pedig a kötet megvásárlása mellett dedikálásra is lehetőséget adtak az alkotók.
Varázslatos tél címmel hirdetett amatőr fotópályázatot a Korzó üzletház. Összesen 171 pályázótól 318 fotópályázat érkezett be a 3 kategóriában: Ember | Állat | Természet. Kategóriánként a legjobb 10 képet kiállították, az első három helyezett számára a díjakat december 5-én adták át. A szakmai zsűri Csutkai Csaba fotós, Sipeki Péter fotós, Lugossy Ákos art directorból állt.
Kutyakozmetika 







