Piros nyakkendő a demizsonon

Felkerült a piros nyakkendő a demizsonra a Tiszateleki Vadvirág Egyesület helytörténeti gyűjteményében, melyet 2010. december 4. szombaton 14 órától nyitunk meg helyben a Sallai utca 1. szám alatt, Töredékek Tiszatelek múltjából címmel.

Itt kerültek kiállításra a falusi élet kellékei a hurkatöltő, csupor, szövés-fonás eszközei, no és az úttörő nyakkendő, amit a mai fiatalok már csak könyvekből ismerhetnek. Az egyesületünk most ünnepli a 10. születésnapját, ez alkalomból nyílt közgyűlést szervezünk melyre szeretettel várunk minden tagot és érdeklődőt.


A hivatalos napirendi pontok mellett környezetvédelmi előadást tart Tóth Miklós a Felső-Tisza Alapítvány irodavezetője. Vinnai Zsolt a Vinibike Egyesület edzője, vezetője pedig a kerékpárversenyzés rejtelmeibe avatja be az érdeklődőket.

Születésnapi meglepetéssel és termékbemutatóval is várjuk a felnőtteket, a gyermekeket pedig alkotó kuckóval.
Találkozzunk szombaton a közgyűlésen.

 

 

Képek az Egyesületünk életéről, és a gyűjteményről:

http://picasaweb.google.com/105158871782800782019/TiszatelekiVa dvirag20002010#

http://picasaweb.google.com/105158871782800782019/TiszatelekiVadviragEgyesuletHelytortenetiGyujtemenye#