Vidor Fesztivál 2011 - Keddi programok
A Vidor keddi napján is remek programokon szórakozhatnak kicsik és nagyok. A Kossuth téren a Phaedrus-mesék mellett Balogh Kálmán és Gipsy Cimbalom Band várja a fesztiválozókat, este pedig a Zimmer Feri 2-t nézhetik meg a mozirajongók. A színházi vígjátékok után még Kovács András Péter stand up-ján is vidoroghatunk.

| MÓRICZ ZSIGMOND SZÍNHÁZ | 19:00 | ROMANTIKUS KOMÉDIA |
| KRÚDY KAMARA | 18:00 | FRANKIE ÉS JOHNNY |
| 22:00 | FRANKIE ÉS JOHNNY | |
| KOSSUTH TÉR | 15:00 | PHAEDRUS-MESÉK |
| 19:00 | BALOGH KÁLMÁN ÉS A GIPSY CIMBALOM BAND | |
| 20:30 | ZIMMER FERI 2 | |
| 22:00 | TŰZZSONGLŐRÖK | |
| JÓSA ANDRÁS MÚZEUM | 09:00 | BÁLINT ENDRE ÉS KORNISS DEZSŐ KIÁLLÍTÁSA |
| MEGYEI KÖNYVTÁR GALÉRIA | 09:00 | ALESZJA POPOVA FOTÓKIÁLLÍTÁSA |
| 17:00 | KRÚDY, SZINDBÁD ÉS A TIRPÁKOK | |
| MÓRICZ ZSIGMOND SZÍNHÁZ GALÉRIÁJA | 18:30 | FOTÓFOGYATKOZÁS |
| NYÍREGYHÁZI ZSIDÓ HITKÖZSÉG ZSINAGÓGÁJA | 09:00 | CSUTKAI CSABA FOTÓKIÁLLÍTÁSA |
| KODÁLY ZOLTÁN ÁLTALÁNOS ISKOLA | 22:00 | KOVÁCS ANDRÁS PÉTER |
| VIDOR KERT | 22:00 | GOULASCH EXOTICA DJ'S |
| MUSTÁR RÁDIÓ | 00:00 | BEST OF VIDOR |
| PALACE NYÍREGYHÁZA | 15:00 | FÉRFIT LÁTOK ÁLMAIDBAN |
| 18:30 | RIO | |
| KOSSUTH TÉR, ÉLETFA SZÖKŐKÚT | 16:00 | SZOMBATHELYI KÖTÉLUGRÓ KLUB |
| 16:30 | CANTO GUITARRAS | |
| 17:00 | SZOMBATHELYI KÖTÉLUGRÓ KLUB | |
| 17:00 | TRIÁL (EGYKEREKŰ) BEMUTATÓ | |
| 17:30 | DIÓ TRIÓ | |
| 18:00 | TRIÁL (EGYKEREKŰ) BEMUTATÓ | |
| 18:00 | CANTO GUITARRAS | |
| 18:30 | DIÓ TRIÓ | |
| KOSSUTH TÉR, KÖNYVESBOLT ELŐTT | 16:00 | STREET COMEDY SHOW |
| KOSSUTH TÉR, HÁROM GRÁCIA KÚTJA | 16:30 | JOJÓSOK |
| HÁZASSÁGKÖTŐ TEREM ELŐTT | 16:30 | KISS BLANKA |
| 17:00 | RADVÁNSZKI TIBOR | |
| 18:00 | JOJÓSOK | |
| 18:00 | KISS BLANKA | |
| 18:30 | RADVÁNSZKI TIBOR | |
| VÁROSALAPÍTÓK SZOBRÁNÁL | 16:00 | FULLCONTACT |
| 16:30 | NATURAL COMBO | |
| 17:00 | BUNDI BANDÁJA | |
| 17:30 | FULLCONTACT | |
| 18:00 | NATURAL COMBO | |
| 18:30 | BUNDI BANDÁJA | |
| TAKARÉKPALOTA ELŐTT | 17:00 | CSOCSÓ BOHÓC MŰSORA |
| 18:00 | CSOCSÓ BOHÓC MŰSORA | |
| KORZÓ ÜZLETHÁZ ELŐTT | 16:30 | PÁRIZSI FIÚK |
| 17:00 | DONGÓ EGYÜTTES | |
| 18:00 | PÁRIZSI FIÚK | |
| KORZÓ SÉTÁNY | 16:00 | KARIKATURISTÁK |
| 16:00 | PANTOMIMESEK | |
| ZRÍNYI UTCA | 16:00 | KARIKATURISTÁK |
| 16:00 | PANTOMIMESEK | |
| SZÍNHÁZ ELŐTT | 18:00 | PANTOMIMESEK |
| IBRÁNY | 15:00 | BABSZEM JANKÓ zártkörű |
| KISLÉTA | 15:00 | PIRIPÓCS zártkörű |
| KISVÁRDA | 15:00 | PIROS ORR BOHÓCDOKTOROK ALAPÍTVÁNY zártkörű |
| MÁNDOK | 11:00 | BABSZEM JANKÓ zártkörű |

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) 2026. május 15. és július 15. között hajtja végre az Agrárium 2026 elnevezésű mezőgazdasági gazdaságszerkezeti összeírást. Az országjáró körút következő állomásaként a Hivatal szakemberei Nyíregyházán a térség mezőgazdaságának helyzetéről, kiemelten a gyümölcstermesztés szerepéről és versenyképességéről tartottak sajtótájékoztatót. Az Agrárium 2023 adatai szerint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye az ország egyik legjelentősebb gyümölcstermesztő térsége.
A PegazusTv Média és Oktató Kft. ismét pályázatot hirdet antológiakötetben való megjelenésre. Az irodalmi pályázat címe: Pegazus Könyvek Antológia 2026. Beküldési határidő: 2026. április 5. FOLYTASSUNK EGYÜTT EGY SOROZATOT!
A hölgyeknek a NŐ! – Akinek csak megszületni volt könnyű című nőnapi zenés műsorral kedveskedünk, az 1848-as szabadságharcra pedig a Szabadság, szerelem című zenés programmal emlékezünk meg.
Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatával közösen 2026. évben is meghirdetjük az „Ültess egy fát a holnapért!” - akciót, melynek keretében Nyíregyháza lakosságának, valamint az önkormányzati intézményeknek lehetősége nyílik még szebbé és zöldebbé tenni környezetüket.
Az Összefogás az Állatokért Alapítvány állatgondozói munkakörben keresi új dolgozóját. Lehet vállalni heti 3 vagy 4 napos munkát is. A mátészalkai menhelyen jelenleg 98 kutyát gondoznak.
2026. június 13-án, szombaton rendezték meg az V. Jótékonysági FÓKUSZBAN A MÓKA Kutyás Versenynapot Nyíregyházán, a Guido Lovasparkban. A kutyás programot a FÓKUSZ Mentő- és Segítőkutyás Egyesület szervezi minden évben, melynek célja egy kötetlen, baráti hangulatú, sok nevetéssel tarkított nap, amivel az egyesület kutyáinak képzését támogathatják az érdeklődők.
2026. május 30-án, szombaton várták a gyerkőcöket (és persze szüleiket) az Állatbarát Alapítványnál. A menhelyen sok színes programmal készültek a Gyereknap alkalmából, de a legfontosabb, hogy ilyenkor az állatotthon legtöbb kutyusa el tud menni sétálni és egyéni figyelmet kap.
2026. május 2-án, szombaton került megrendezésre a
Két házaspár találkozik, hogy civilizáltan megbeszéljék gyermekeik iskolai verekedését. De amit eleinte értelmes beszélgetésnek szánnak, hamar groteszk, komikus vagdalkozásba torkollik. Hol a szókimondó őszinteséget, hol a politikailag korrekt előzékenységet viszi túlzásba valaki, míg végül egyformán ijesztő szörnyetegekké válnak mind. Lassan fény derül a civilizált viselkedéssel leplezett morális káoszra, képmutatásra és a kapcsolati problémákra. A magyar származású Yasmina Reza világhírű darabja feszes ritmusával, pengeéles dialógusaival, mesterien leplezi le a jólneveltség álarcát viselő felnőttek ösztönös indulatkitöréseit, miközben sziporkázó színészi játékra ad lehetőséget.
A Magyar Kultúra Napja alkalmából a nyíregyházi Vasutas Művelődési Házban ingyenes zenés-verses összeállítást tekinthettek meg az érdeklődők: Te mit adnál tovább? Lányainknak örökül... címmel, Munkácsi Anita és Nagyidai Gergő előadásában.
Kutyakozmetika 







