Majális Nyíregyháza több pontján

Május elseje ősi hagyományokkal bíró tavaszünnep, s mint jeles nap, nem hiányozhat a Sóstói Múzeumfalu rendezvényeinek sorából. 2015-ben látogatóinkkal közösen forgatjuk vissza az idő kerekét, hogy hamisítatlan népi mulatozástól reggeltől estig hangos legyen falunk minden szeglete!

 

A hangsúlyt folklórelemekkel színesített programkínálatunkra helyezzük majd! Jánkmajtisi portánkra 11 órától érkeznek májusfaállítók: a Kismargaréta és a Margaréta Táncegyüttes tagjai. Sokszínű előadásukat követően a századforduló népi építészetével 11.30 perctől, illetve az Árpád-kori faluval 15.30 perctől ismerkedhetnek meg az érdeklődők, rendhagyó tárlatvezetések keretében.
 
13 órától a Szivárvány Bábszínház magát Csizmás Kandúrt bújtatja paraván mögé, míg 14 órától a Tai Qi SE Miló Team formagyakorlatokat és küzdelembemutatót hoz faluközpontunkba. Májusi (nép)zenés barangolásra pedig Olajos Gábor és Lahocsinszky Ágnes 15 órától hívja az érdeklődőket!
 
Egy álló napig tartó vigassággá olyan részletekkel bővítjük majd műsorunkat, mint a mesterségbemutatók, a nagyvásár és vidámpark, a kézműves foglalkozások, a gasztro- és játszóudvar, az életképek néprajzi falunkban, illetve lovaglás és szekerezés a középkori faluban!
 
 
 
 
Majális a Bujtoson
 
 
Programok:
11.00 Megnyitó, közreműködik a Szabolcs Koncert Fúvószenekar Tűzmadarak Majorette Csoportja
11.30 RE-flex Moderntánc Stúdió műsora
12.00 Igrice Néptáncegyüttes műsora
13.00 Magyar Wing Tsun Egyesület Nyíregyházi Központi Iskolájának bemutatója
          Fekete László 4. mester, megyei vezetőjével
14.00 Sztárvendég: V-Zoy
15.00 Miló Kick Box
15.30 Primavera Balettegyüttes műsora – Kétszeres nívódíjas és kiváló együttes
16.00 Zumba Zsófival és vendégeivel
16.30 Arsis Táncszínház előadása
17.00 Eastern Eagles Line Dance Club bemutatója
17.30 Street Dance School Hip Hop Dance műsora
18.00 Varga József
19.00 Vouge Modellügynökség Divatbemutatója
20.00 Sztárvendég: Jolly és Suzy
21.00 Cs. Nagy & Cserey Akusztik koncert
 
 
Kísérőrendezvények:
Egész napos vidámpark, vásári forgatag, arcfestés, íjászudvar
 
A szervezők a műsorváltozás jogát fenntartják!
 
 
 
 
 
Mosolygós majális Nyírteleken
 
 
Május 1-jén, pénteken majálisozni hívja az érdeklődőket a Nyírtelek Város Önkormányzat és a Nyírteleki ÁMK DSE.
 
A programok reggel 9 órakor kezdődnek, lovas felvonulással, amit egy labdarugó mérkőzés követ.
 
A majális kupa elnyeréséhez 4 kategóriában lehet nevezni; 5-9 évesek, 10-14 évesek, 15-18 évesek és felnőtt profi. A felnőtt csapatok esetében a nevezési díj 3000 Ft. Előnevezés: 30/758-3913
 
A gyerekeket egész napos vidámpark szórakoztatja. A nagyoknak este pedig Tódik Gábor adja a talpalávalót.