Kályhákat visznek a rászoruló családoknak a karitatív szervezetek Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében

Több mint 1700 hagyományos üzemű kályhát vitt az ország legszegényebb településein élő kisgyermekes családoknak, egyedül élő időseknek és nehéz helyzetű embereknek a Felzárkózó települések program. Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében 44 település – Besenyőd, Magy, Mezőladány, Nagycserkesz, Nyírkáta, Nyírmihálydi, Nyírpilis, Piricse, Rohod, Székely, Tarpa , Beregdaróc, Bököny, Gacsály, Hodász, Jánkmajtis, Méhtelek, Nagyecsed, Olcsva, Paszab, Penészlek, Porcsalma, Szatmárcseke, Tiszabercel, Tiszaeszlár, Tiszarád, Tuzsér, Beszterec, Botpalád, Csaholc, Fábiánháza, Kántorjánosi, Kisar, Nagyszekeres, Nyírparasznya, Nyírvasvári, Rozsály, Tiszaadony, Tiszabecs, Tiszadob, Tiszakerecseny, Tiszavid, Tisztaberek, Túrricse – csatlakozott a programhoz.

 

 

Több mint 1700 hagyományos üzemű kályhát visz az ország legszegényebb településein élő kisgyermekes családoknak, egyedül élő időseknek és nehéz helyzetű embereknek a Felzárkózó települések program.

A Felzárkózó települések programban érintett falvak közül százötvennél is több kistelepülés lakói kapnak új, vegyes tüzelésű kályhát. A készülékek kiszállítása hetek óta tart, az utolsó darabokat a napokban adják át a rászorultság alapján kiválasztott családoknak, vagy egyedül élő idős embereknek. Az érintett települések többsége Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs- Szatmár-Bereg, Nógrád, Heves és Baranya vármegyékben található, ahol a felzárkózást segítő programokat megvalósító karitatív szervezetek hosszabb ideje Jelenlét Pontot működtetnek, és ismerik a legnehezebb körülmények között élő családokat. Az új kályhákat jellemzően azokba a háztartásokba viszik ki, ahol eddig is csupán egyetlen helyiség fűtésére volt lehetőség, sok helyen pedig már régóta elhasználódott, átégett készülék helyére érkezik az új, gazdaságosan és biztonságosan működtethető kályha. A készülékhez új kályhacsövet és szénmonoxid érzékelőt is kapnak a családok.

A berendezéseket az EFOP-1.4.5-20-2020-00001 Fókuszban a gyermek program támogatásával szerezte be a Felzárkózó települések program.