Több mint félezren a Víz Világnapján a Nyíregyházi Állatparkban
A látogatók megcsodálhatták a játékos oroszlánfókák zenés show-ját, s Joreket a 2,5 éves jegesmedve bocs úszó tudományát. Ahogy Révészné Petró Zsuzsától megtudtuk, nem kell bánkódia annak, aki most lemaradt volna, hiszen áprilistól minden nap lesz fóka show!
Délelőtt foglalkoztató asztal várta a gyerekeket „vizes rejtvényekkel” a Trópusi házban, majd a cápa, valamint gyümölcsevő pirája etetést is végignézették az érdeklődő csemeték.
Emellett vízzel kapcsolatos érdekes kísérleteket is kipróbálhattak, valamint egy akváriumban az édesvízi parányokkal is megismerkedhettek. A napot indián esőtánc zárta az elefántházzal szembeni lovas pályán.
A verőfényes napsütésben zajló, 10-16 óráig tartó rendezvényen több mint fél ezren vettek részt. A legtöbbeket természetesen a látványetetések vonzották, de sokan jelentkeztek a családi vetélkedőkre is.
Kovács Tünde