LeszFeszt 2017
Non-stop zene és bensőséges hangulat. - Ezt ígéri idén is a kisvárdai L.E.S.Z. Feszt Cirkuszi artisták, graffitys performance, break táncosok, a legnevesebb hazai és külföldi előadók színes kavalkádja. Mindez egybegyúrva, színesre pingálva, felhangosítva, megfűszerezve a helyszín különleges adottságaival, a festői környezettel, és mindennel, ami egy 3 napos önfeledt karneválozáshoz szükséges.
Július 6 és 8 között harmadik alakalommal kerül megrendezésre a kisvárdai L.E.S.Z. Feszt, amely idén szeretné túlszárnyalni a múlt évi látogatószám rekordját. Meg is tettek mindent ezért a szervezők, hiszen idén már 6 színpadon, több műfajban, több mint 80 fellépővel találkozhat a LeszFeszt közönsége.
Igazi különleges csemegének ígérkezik a két külföldi sztárfellépő. Emír Kusturicát nem hiszem, hogy be kellene mutatnunk. Elég, ha annyit mondunk, hogy Macskajajj és rögtön beugrik a Bubamara és az ismerős dallam. A híres színész-rendező- zenész-dalszerző zenésztársaival, az Emir Kusturica and The No Smoking Orchestraval körbekoncertezte már Buenos Aires-től Moszkváig a fél világot. Ennek a világturnénak az egyik állomása július 8-án a LeszFeszt. A formáció arról híres, hogy bárhol képesek hatalmas bulit és jó hangulatot teremteni maguk körül.

Július 6-án pedig saját műfajában szintén nem kisebb sztár érkezik. A lemezjátszók mögött nem más fogja pörgetni a bakelitet, mint a több mint kétmillió követővel rendelkező holland EDM producer és dj, Sander van Doorn, aki év elején a legfelkapottabb amerikai fesztiválokon volt hallható. Kisvárdai fellépése után többek között Ibizán és a Tomorrowland fesztiválokon fogja a közönséget szórakoztatni. Kisvárdán is az ibizai klubok hangulatát szeretnék átadni a közönségnek.

A hazai előadók között hasonlóan nagy neveket találhatunk.
Fellép a Tankcsapda, Halott Pénz, Punnany Massif, Nagyferó és a Beatrice, Sterbinszky, Chris Lawyer, Wellhello, Ossian, DJ Dominique, Bëlga, Depresszió, Vad Fruttik, Ocho Macho, Alvin és a mókusok, Ganxsta Zolee és a Kartel, DJ Budai, The Carbonfools, Belocca, Pierre Maddox, Supernem, FISH!, Rómeó Vérzik, Purebeat, The Biebers, Dj Szecsei, Newl & Zola, Leander Kills, The Silver Shine, Spoon 21, Soulwave, Cloud 9+, Aurora, New Level Empire, Hiperkarma, Edo Denova, Yamina, Maszkura és a Tücsökraj, Monkeyneck, Prosectura, Majka & Curtis, colorStar, Óperentzia, Jackwell, Ferenczi György és a Rackajam, Drop The Cheese, Karmapirin, Kardos Horváth János, Szükségállapot, Radar, VASCO, DJM, Csángálló, Roberto Rios x Dan Spars, Üllői Úti Fuck, Szüret Utcza, Dorombal, Ordiman, Dj Vodi, AWS, Kory, Varázsszakáll, Kócos Cirkusz, DJ Sarkady és még sokan mások.

A feltörekvő zenekarok közülük hatan a LeszFesz közösségi oldalán május 21-ig zajló közönségszavazás eredménye alapján kapnak fellépési lehetőséget. A családias L.E.S.Z. Feszt fesztivál maga is a feltörekvő fesztiválok közé tartozik, ezért különösen fontosnak tartják a szervezők, hogy barátságos árfekvésben biztosítsák mindezt a különleges zenei és fesztiválélményt a közönségnek.
További információ: www.leszfeszt.hu

Az Összefogás az Állatokért Alapítvány állatgondozói munkakörben keresi új dolgozóját. Lehet vállalni heti 3 vagy 4 napos munkát is. A mátészalkai menhelyen jelenleg 98 kutyát gondoznak.
Kirják Róbert igazgató Rák Zoltán művészeti vezető mellett Sediánszky Nórára, Nagy Márkra és Jenővári Miklósra számít ezentúl művészeti tanácsadóként.
A Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft. mint üzemeltető ma este az alábbi közleményt hozta nyilvánosságra: "Tisztelt nyíregyházi Városlakók! Sajnálattal kell közölnünk, hogy a közkedvelt Városi Jégpályánk – az üzemeltető által folytatott műszaki felülvizsgálat eredménye alapján – az idei szezonban műszaki, valamint technikai okok miatt zárva tart.
Elindul a HOSPITALS című nemzetközi projekt, amelynek célja a mell- és nyirokrendszeri szűrések fejlesztése, valamint a lakosság egészségtudatosságának növelése a magyar–ukrán határ menti térségben.
Lepje meg szeretteit karácsonykor a négy előadást tartalmazó VIDÁM színházbérlettel, és ajándékozzon közös színházi élményt. A VIDÁM bérlet megvásárlásával felhőtlen szórakozásban lehet része 2 nagyszínpadi: az Aranylakodalom, a Ne most, drágám!, 1 Krúdy Kamara: Az öldöklés istene és 1 Rózsakert Szabadtéri Színpadi produkción: A Riviéra vadorzói című előadáson.
A Magyar Kultúra Napja alkalmából a nyíregyházi Vasutas Művelődési Házban ingyenes zenés-verses összeállítást tekinthettek meg az érdeklődők: Te mit adnál tovább? Lányainknak örökül... címmel, Munkácsi Anita és Nagyidai Gergő előadásában.
"Csak fekete és fehér" - Magyar filmslágerek a 30-as évekből címmel szerveztek Nyíregyházán koncertet 2026.január 21-én, vacsoralehetőséggel. A műsorvezetp Orémusz Maja volt, a zenéért pedig a VOX Együttes felelt.
A hagyományokhoz hűen idén is megrendezésre kerül az Állatok Karácsonya a nyíregyházi menhelyen. 2025. december 20-án, szombaton vártak minden állatbarátot a Csatorna utcán, ahol a sétáltatás mellett lehetőség volt vásárlással segíteni a szervezet munkáját, így a jótékonyság mellett jó alkalom volt akár utolsó pillanatos karácsonyi ajándékok beszerzésére is. Az Állatbarát Alapítvány halászlével és töltött káposztával, forralt vorral és teával várta a ködös, hűvös és sajnos csapadékos időben kilátogatókat.
A Móricz Zsigmond Könyvtár Vécsey Utcai Fiókkönyvtárában december 12-én Bessenyei Gábor író és a főszereplő, Luna tacsi mutatták be az összegyűlteknek a Tacsi Tesók Titkos Társasága című gyerekkönyvet. A teltházas eseményen Debreceni Niki illusztrátor is jelen volt, és az író mellett ő is mesélt az alkotás folyamatáról, de kérdezhettek is a jelen lévők. A program végén pedig a kötet megvásárlása mellett dedikálásra is lehetőséget adtak az alkotók.
Varázslatos tél címmel hirdetett amatőr fotópályázatot a Korzó üzletház. Összesen 171 pályázótól 318 fotópályázat érkezett be a 3 kategóriában: Ember | Állat | Természet. Kategóriánként a legjobb 10 képet kiállították, az első három helyezett számára a díjakat december 5-én adták át. A szakmai zsűri Csutkai Csaba fotós, Sipeki Péter fotós, Lugossy Ákos art directorból állt.
Kutyakozmetika 








