Családi programkavalkádon Lógjunk Anyuval a Nemzetközi Babahordozó Héten is!
Töltsük együtt a jövő hetet kicsikkel és nagyokkal, tegyük felejthetetlenné, és ünnepeljük együtt a világgal a gyermekeket és a babahordozást! Hétfőn a Lógjunk Anyuval és a Nyíregyházi Állatpark közös szervezésében bárki részt vehet egy immáron hagyománnyá vált sétán, ahol nem csak hordozóval, hanem babakocsival, kismotorral, rollerrel vagy csak simán gyalog is csatlakozhatnak a menethez.
Célunk, hogy megismertessük a látogatókkal az Állatpark bababarát arcát, családbarát törekvéseit. Minderre szeptember 27-én 10 órakor van lehetőség, kedvezményes 1000 forintos jegyárral, mely egy szülő-gyermek párost jogosít fel egyszeri belépésre. Kedden nyílt napunk alkalmával bárki megtapasztalhatja, milyen fantasztikus érzés együtt táncolni gyermekünkkel és okleveles hordozási tanácsadó segít az érdeklődőknek. Szerdán Dúdolj Anyuval mesés, mondókás foglalkozást tartunk. Csütörtökön Első Nyírségi Támogatói Szolgálat keretein belül Karasz Noémi, IBCLC laktációs szaktanácsadó lesz a vendégünk, akivel az anyatejes táplálás előnyeiről, nehézségeiről beszélgetünk. A pénteki napon a Lakossági szemléletformáló programsorozat következő eseményén a totyogó hordozás lesz a téma.


A Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft. mint üzemeltető ma este az alábbi közleményt hozta nyilvánosságra: "Tisztelt nyíregyházi Városlakók! Sajnálattal kell közölnünk, hogy a közkedvelt Városi Jégpályánk – az üzemeltető által folytatott műszaki felülvizsgálat eredménye alapján – az idei szezonban műszaki, valamint technikai okok miatt zárva tart.
Elindul a HOSPITALS című nemzetközi projekt, amelynek célja a mell- és nyirokrendszeri szűrések fejlesztése, valamint a lakosság egészségtudatosságának növelése a magyar–ukrán határ menti térségben.
Lepje meg szeretteit karácsonykor a négy előadást tartalmazó VIDÁM színházbérlettel, és ajándékozzon közös színházi élményt. A VIDÁM bérlet megvásárlásával felhőtlen szórakozásban lehet része 2 nagyszínpadi: az Aranylakodalom, a Ne most, drágám!, 1 Krúdy Kamara: Az öldöklés istene és 1 Rózsakert Szabadtéri Színpadi produkción: A Riviéra vadorzói című előadáson.
Éjszaka karbantartási munkák miatt az alábbi vonatok helyett MÁVBUSZ-ok közlekednek a térképen jelölt szakaszokon.
2025. október 5-én, vasárnap 11:00 és 17:00 között a kutyabarát Korzó 3. emeletén egy felejthetetlen kutyás nappal várnak minden kutyást és kutyaszeretőt! Az 5. Szabolcsi Tacsi Tali ugyanis a Kutyajó Vasárnap program keretei között valósul meg.
Anton Pavlovics Csehov egyik klasszikusát, a Három nővért mutatták be 2025. november 21-én Nyíregyházán a Krúdy Kamarában.
2025. október 11-én, szombaton a nyíregyházi Állatbarát Alapítvány csatorna utcai menhelyén rendezték meg az idei Minifesztivált. A rendezvény célja, hogy minden menhelyen lévő kutyus sétálhasson, emellett a támogatók és önkéntesek is jól érezzék magukat. Volt sütivásár, fotósarok, garázsvásár, finom enni- és innivalók, valamint a borús idő ellenére is jó hangulat. A legközelebbi rendezvényüket Karácsony előtt fogják tartani, melyre minden állatszeretőt szeretettel várnak majd.
2025. október 10-én, a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház Krúdy Kamarájában került bemutatásra William Somerset Maugham "Csodálatos vagy, Júlia!" című kétfelvonásos darabja.
2025. október 5-én rendezték meg Nyíregyházán az V. Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Tacskó Találkozót, a Korzó Bevásárlóközpont Kutyajó Vasárnap rendezvényével karöltve.
2025. szeptember 27-én mutatták be a Móricz Zsigmond Színház Nagyszínpadán Dés László - Geszti Péter - Békés Pál A DZSUNGEL KÖNYVE című musicaljét.
Kutyakozmetika 







